Czym odkazić ranę?
W domu może dojść do skaleczenia. Zwykle jest ono związane z używaniem ostrych przedmiotów, takich jak noże czy nożyczki. Osoby, które lubią trochę poszaleć w kuchni wiedzą doskonale, że o skaleczenia w takich okolicznościach nie jest trudno.
Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków skaleczenia nie są poważne, a krwawienie nie jest obfite. Jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa i dla świętego spokoju dobrze jest sięgnąć po jakiś odkażający preparat. Pytanie tylko, jaki? Możliwości jest kilka i warto uwzględnić je w domowej apteczce.
Do najtańszych i najłatwiej dostępnych środków do odkażania zalicza się woda utleniona. Ma długi termin ważności i jest łatwa w użyciu. Wystarczy nieduża kropla na ranę i zobaczymy charakterystyczne pęcherzyki – to znak, że specyfik działa i eliminuje bakterie.
Drugą tradycyjną metodą odkażania jest użycie na ranę jodyny. Ta substancja jest powszechnie wykorzystywana w szpitalach – lekarze używają jej między innymi do odkażania pola operacyjnego przed rozpoczęciem cięcia.
Polecane artykuły
Odpowiednie nożyczki
Zdrowy styl życia Na wyposażeniu zarówno domowej, jak i samochodowej apteczki powinny znaleźć się nożyczki, ale nie jakiekolwiek. Jest zalecane, aby były to nożyczki medyczne o zaokrąglonej końcówce. Dzięki niej zmniejsza się ryzyko ukłucia i zranienia. Zwykłe modele nożyczek, jakie przeważnie ma
Elektrolity w razie biegunki
Zdrowy styl życia Częste chodzenie do toalety i biegunka to niepokojący znak. Choć rozwolnienie samo w sobie nie jest przypadłością poważną, to przy pechu może nieść ze sobą nieciekawe skutki. Największe zagrożenie to odwodnienie organizmu, którego efektem jest fatalne samopoczucie i ogólne osłabi