Gdy trzeba zbić gorączkę
Podwyższona temperatura ciała to dla nas znak, że organizm podjął walkę z infekcją. Generalnie często demonizuje się taki stan, ale w gruncie rzeczy stanowi on zdrowy objaw. Wraz ze wzrostem temperatury organizm człowieka energiczniej i skuteczniej walczy z przyczyną dolegliwości.
Oczywiście ma to swoje granice. Gdy gorączka zaczyna przekraczać 39 stopni i utrzymuje się zbyt długo, może to świadczyć o tym, że nasze ciało jest za słabe, aby poradzić sobie z chorobą. Wtedy nieodzowna może być pomoc lekarska.
Obniżenie temperatury w pewnych sytuacjach bywa pożądane, ponieważ jej wzrost pogarsza nasze samopoczucie. Na rynku dostępne są środki, które pomagają w zbiciu gorączki, ale niekoniecznie mają jakiś wpływ na jej przyczyny. Zwykle na etykietach takich preparatów czytamy, iż są one przeznaczone do leczenia objawowego – i to bardzo istotna informacja.
Po zażyciu takiego środka możemy poczuć się lepiej, aczkolwiek efekt nie będzie trwały. Poza tym głównym składnikiem takich leków jest paracetamol, który mocno obciąża wątrobę.
Polecane artykuły
Odpowiednie nożyczki
Zdrowy styl życia Na wyposażeniu zarówno domowej, jak i samochodowej apteczki powinny znaleźć się nożyczki, ale nie jakiekolwiek. Jest zalecane, aby były to nożyczki medyczne o zaokrąglonej końcówce. Dzięki niej zmniejsza się ryzyko ukłucia i zranienia. Zwykłe modele nożyczek, jakie przeważnie ma
Elektrolity w razie biegunki
Zdrowy styl życia Częste chodzenie do toalety i biegunka to niepokojący znak. Choć rozwolnienie samo w sobie nie jest przypadłością poważną, to przy pechu może nieść ze sobą nieciekawe skutki. Największe zagrożenie to odwodnienie organizmu, którego efektem jest fatalne samopoczucie i ogólne osłabi